KS Płomień - strona oficjalna

Brak aktywnych ankiet.

Puchar Wójta

• autor: Darinho8, 2014-07-02 19:07

Czas na wielki futbol w Pielgrzymce

To będą nieformalne mistrzostwa w piłce nożnej powiatu złotoryjskiego. Zagra nawet drużyna, której od dwóch sezonów... nie ma! Letniej przerwie w rozgrywkach ligowych towarzyszą różnego rodzaju turnieje towarzyskie. W poprzedni weekend lokalne zespoły stanęły do walki w Olszanicy, a 6 lipca czekają nas zmagania na obiekcie Płomienia Nowa Wieś Grodziska. Stawką będzie Puchar Wójta Gminy Pielgrzymka, którego po ubiegłorocznym triumfie broni właśnie Płomień.

Tym razem impreza zapowiada się o niebo lepiej ze strony organizacyjnej. Przed rokiem udział wzięło pięć zespołów, które przydzielono do dwóch grup. W tej pierwszej walczyły Fenix Pielgrzymka, Huragan Proboszczów i Płomień Nowa Wieś Grodziska. W drugiej natomiast odbyło się jedno spotkanie, pomiędzy Orłem Wojcieszyn i LZS-em Czaple, decydujące o awansie do półfinału.

W najbliższą niedzielę oprócz wymienionych wyżej drużyn, zagra jeszcze Victoria Twardocice, czyli… ekipa nieistniejąca od dwóch lat. Zespół z Twardocic mimo wycofania się z rozgrywek B-klasy, wykorzystuje nadarzające się okazję by wyjść na boisko. Jak wieść gminna niesie, w Twardocicach planują wielki powrót i czynią starania, by zawiązać drużynę występującą w rozgrywkach ligowych.

Victorie czeka piekielnie ciężkie zadanie, a wywalczenie awansu z grupy graniczyć będzie z cudem. Nic dziwnego, bo rywale- Fenix Pielgrzymka i Orzeł Wojcieszyn – są znacznie silniejsi. Podopieczni Kuby Kosińskiego zajęli 2 miejsce w swojej grupie B-klasy, wiec z pewnością zechcą dorzucić do tego sukcesu triumf w Nowej Wsi Grodziskiej. Faworytem będzie jednak Fenix, który gra półkę wyżej. Za zespołem z Pielgrzymki przemawiają jeszcze trzy argumenty. Po pierwsze, ma on już za sobą przetarcie, po drugie podczas turnieju w Olszanicy zaprezentował się naprawdę dobrze, przegrywając dopiero w finale, a po trzecie – zrobi wszystko by odegrać się na Płomieniu i Huraganie za ubiegłoroczną porażkę. Zespół z Pielgrzymki po raz pierwszy od trzech lat, nie zagrał wówczas w wielkim finale.

W drugiej grupie zmierzy się trio z „B-undesligi”, czyli Huragan Proboszczów, LZS Czaple i Płomień Nowa Wieś Grodziska. Na papierze faworytem jest spadkowicz z klasy A, lecz dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Ciężkie zadanie czeka najniżej notowany zespół, czyli LZS Czaple, w którym gra spora część zawodników z Twardocic. Jeśli wybiorą oni Victorię, zespół prowadzony od nowego sezonu przed doświadczonego obrońcę – Janusza Puchalskiego może mieć nie lada problem.

Na inaugurację turnieju, o godzinie 10, Orzeł Wojcieszyn podejmie Victorię Twardocice, a w kolejnym spotkaniu będziemy mieli ubiegłoroczny finał, a więc mecz Huraganu Proboszczów z Płomieniem Nowa Wieś Grodziska.

Kolejny raz organizatorzy przewidzieli… konkurs rzutów karnych zamiast meczu o III miejsce.

Terminarz:

10:00 Orzeł Wojcieszyn – Victoria Twardocice

10:50 Huragan Proboszczów – Płomień NWG

11:40 Victoria Twardocice – Fenix Pielgrzymka

12:30 Płomień NWG – LZS Czaple

13:20 Orzeł Wojcieszyn – Fenix Pielgrzymka

14:10 Huragan Proboszczów – LZS Czaple

15:30 FINAŁ

źródło: e-legnickie

autor: Dawid Graczyk

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

GKS RaciborowicePłomień Nowa Wieś Grodziska
GKS Raciborowice 1:1 Płomień Nowa Wieś Grodziska
2018-08-07, 19:00:00

GKS Raciborowice 1:1 Płomień Nowa Wieś Grodziska

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. Epiusz 6
2. golda08 6
3. AP1978 6

Klikaj Codziennie

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.